"Enter"a basıp içeriğe geçin

Takı Standını Nerelerde Kullanabilirsiniz?

Takı sergilemek özel gereçler gerektirir. Tüketiciye ürünü tam anlamıyla yansıtabilmek için takı standı seçimi son derece önemlidir. Bu ürünlerin büyük ölçüde pazarlama ilkelerine uygun olarak tasarlanması ve üretilmesi gereklidir. Bu noktada farklı materyaller kullanılır ve farklı ortamlarda sergileme mümkün hale getirilir.

Kuyumcular ve diğer takı satışı yapılan mağazalarda takı standı kullanımı

Vitrin başta olmak üzere kuyumcularda ve mağazalarda asıl detay sunumun hangi konumda ve nasıl yapıldığı önemlidir. Hatta standların müşterinin ilgisini çekmek için kullanıldığından bahsedebiliriz. Farklı zariflikte, şıklıkta ve tasarımdaki küpe, kolye ve yüzüklerin satışında kullanılan takı standları sunumun en can alıcı noktasıdır.

Farklı çeşitleri bulunan bu standları manken, büst (göğüslük, gerdanlık ve zincirlik) ve düz platform olarak sınıflandırmak mümkün. Buna ek olarak birbirinden değişik renk seçenekleri ile mağaza konseptinize uygun olan standları seçebilirsiniz. Örneğin siyah, beyaz, kırmızı, yeşil, kahverengi gibi renk seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Bunların dışında ayaklı kolyelik modellerini ya da tespih standlarını da mağazalarda kullanabilirsiniz. Ayaklı kolyelik modellerinde ise diğerlerinde olduğu gibi doku ve kumaş alternatifleri ile kendi çeşitlendirmenizi yapabilirsiniz. Buna ek olarak, hasır, süet ya da suni deriden yapılmış ayaklı kolyelik modelleri arasından size uygun olanı seçebilirsiniz.

Daha fazla çeşit isterseniz, mağazanızda kullanabileceğiniz ayaklı kolyeliklerin de kendi içinde geniş ve dar olanları şeklinde olanları vardır. Kolye takılacak alan sınırlamasını bu geniş ve darlığı da göz önünde bulundurarak değerlendirebilirsiniz.

10 kolyeye kadar takabileceğiniz alanı olan ve sunumun estetikliğini yükselten kolyeliklerden ister standartta olan modellerden isterseniz de kendi konseptinize uygun olacak şekilde özel tasarım ile sahip olabilirsiniz.

Tasarım Kuyumcularda

Eğer tasarım bir kuyumcuysanız, marka mağazalardan farklı olarak kendi konseptinizde bir takı standı tercih etmeniz önerilmektedir. Çünkü takı standı sadece tespih, kolye, küpe ve yüzük gibi ürünleri değil, aynı zamanda sizin duruşunuzu da sergilemekte. Örneğin, normalden daha büyük ya da küçük standları tercih edebilir, ya da göz kamaştıracak renkte standlar kullanabilirsiniz.

Fuarlarda

Takı standlarının mağazada sunum yapılmak için kullanılmasının yanı sıra fuarlarda kullanımı da yaygındır. Zincir standı içerisinde değerlendireceğimiz ayaklı metal takı standları, özellikle fuar alanında kullanım için oldukça yaygındır. Etkileyici bir takı standı, sizi fuardaki diğer standlardan ayıracak ve sıradışı kılacaktır.

Takı standları özellikle fuar alanında iyi bir aydınlatmanın da yardımıyla müşterilerin gözünü kamaştıracak ilk noktalardan biridir. Gerek sergilenen ürünlerin ışıltısı, gerek başarılı sunumun etkisiyle fuar alanında ilgi görmeniz mümkün.

Diğerlerinden farklı olarak sıradışı stand tasarımları daha çok ilgi görecek ve müşteriyi kendine çekecektir. Buna ek olarak takı standlarınızın ideal ölçü, dikkat çekici renkte ve temizlikte olmasına dikkat etmeli, doğru konseptte standlar seçmelisiniz.

Bunlara ek olarak farklı türde standlar tercih edebilirsiniz. Örneğin bir fuarda, gerçeğe daha yakın bir gerdan standı müşterilerin daha çok ilgisini çekebilir. Takıları gerçekliğe en yakın olarak prova eden standın daha çok ilgi göreceğinden hiç şüpheniz olmasın. Sadece gerdan standı ile yetinmeyip, insan boyunda takı standlarından da yararlanabilirsiniz.

Özet olarak, doğru takı standı seçimi aslında standın kullanılacağı yere göre de değişiyor diyebiliriz. Örneğin fuarlarda gerçeğe daha yakın standlar tercih edilirken, tasarım kuyumcularda sıradışı boy ve renklerde takı standları kullanılabilir.

Takı Standı Tanımı ve özellikleri

Takı standı kategorisinde farklı ürünlerin sergilenebildiği birçok stand türü sayılabilmektedir. Takıların sergilenmesi ürün grupları arasında önemli bir yere sahiptir. Kişilerin takıları iyi incelemesi doğal olarak önemlidir.

Kişiler ürünleri doğru sergileyemediklerinde satış oranı da düşük olacaktır. Bu sebeple takı satan işletmelerin mutlaka kaliteli ve doğru bir takı standı tercih etmesi gerekir. Takı standları seçilirken ürünün kategorisine dikkat edilmeli ve uygun olan tercih edilmelidir.

Takı Standı Çeşitleri

Takı standları farklı ürün çeşidine göre farklılık göstermekte ve bu özelliği ile de birçok ürünün rahatlıkla sergilenmesi sağlanmaktadır. Takı standı çeşitleri oldukça fazladır ve birçok ürün için önemli modeller vardır. Her ürün için üretilen özel olarak üretilen standlar tercih edildiğinde son derece etkili bir biçimde ürünler sergilenmektedir.

Mağazanız için tercih edebileceğiniz stand çeşitleri genel olarak şöyle olmaktadır;

Takı standları konusunda tercih edebileceğiniz daha birçok farklı çeşit bulunur. Takı standları geniş bir yelpazeye sahiptir ve bu yönleri ile de kişilere fazla seçenek sunar. Her biri farklı özelliklere sahip olan bu ürünler ile mağazanızda ürünleri istediğiniz gibi sergileyebilirsiniz. Ürünleri etkili bir biçimde sergilediğinizde de satışınız buna göre artış gösterecektir.

Kısacası takı standları sizlere başarılı satış sağlayacaktır.

 

Bu yazıya oy vermek ister misiniz?

Ortalama puan / 5. Oyalan Kişi Sayısı

İlk Oylayan Kişi Olun

Bu yazı yorumlara kapalı.

WhatsApp Hemen fiyat al